Zimowy wyjazd na narty

Późna jesień oraz początek zimy, to czas w którym miłośnicy białego szaleństwa wypatrują pierwszych opadów śniegu, by móc jak najszybciej szaleć na ośnieżonych górskich stokach. Aby wyjazd na narty skitourowe zakończył się szczęśliwie, to należy się do niego odpowiednio przygotować – zarówno jeżeli chodzi o kondycję organizmu jak i o sprzęt.

Trening organizmu

Sytuacja, w której jedyną aktywnością w ciągu roku są dwa tygodnie spędzone na stoku, nie wróży dobrze. Jeżeli przez cały rok prowadzi się wyłącznie siedzący tryb życia, a jedyną aktywnością jest zmiana kanałów na pilocie od telewizora, to można mieć przypuszczenie graniczące z pewnością, że wyjazd na narty skitourowe i duża aktywność na stoku zakończy się kontuzją. Organizm nieprzyzwyczajony do przeciążeń zareaguje zakwasami – aby tego uniknąć warto być aktywnym przez cały rok.

Odpowiedni sprzęt

Wyjeżdżając na zimowy wypoczynek warto przed wyjazdem skompletować sprzęt i sprawdzić jego stan techniczny. Dobrym pomysłem przed planowanym urlopem jest serwis nart. Oprócz dwóch desek, trzeba zabrać ze sobą ciepłą odzież chroniącą od wilgoci i wiatru, kijki narciarskie, odpowiednie obuwie, a także kask i gogle. Przy największych stokach narciarskich działają wypożyczalnie sprzętu, także jeżeli ktoś nie posiada własnych dwóch desek, to w odpowiedni sprzęt będzie mógł zaopatrzyć się na miejscu.