Zalety syntetycznej bielizny termoaktywnej

Podobnie jak w przypadku innych elementów odzieży przeznaczonej do uprawiania rozmaitych outdoorowych aktywności, wybór uniwersalnej bielizny termoaktywnej może być stosunkowo trudny. Nie istnieje bowiem produkt,który będzie w stanie zapewnić optymalne parametry w każdej sytuacji. Dlatego wybierając tego typu element odzieży, warto dobrze ustalić swoje priorytety i oczekiwania. Bielizna termoaktywna może być wykonana z naturalnej wełny merynosowej lub włókien syntetycznych, na przykład poliestru i różnych mieszanek.

Ponieważ możliwości technologiczne pozwalające na zestawienie ze sobą włókien syntetycznych są bardzo duże, na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów syntetycznej bielizny termoaktywnej. Główną zaletą takich materiałów jest bardzo skuteczne odprowadzanie wilgoci ze skóry użytkownika. Syntetyczna bielizna termoaktywna działa najefektywniej, kiedy bardzo mocno przylega do ciała, dlatego powinna być elastyczna. Dzięki temu nie będzie też utrudniała poruszania się podczas uprawiania sportu.  

Aby syntetyczna bielizna termoaktywna długo zachowała swoją świeżość, jest często impregnowana za pomocą jonów srebra lub posiada wykończenia ze srebrnej nici. Wynika to z faktu, ze srebro ma silne właściwości antybakteryjne. Producenci syntetycznej bielizny termoaktywnej posiadają w swojej ofercie produkty na każdą okazję, dzięki czemu można je stosować zarówno w ciepłych, jak i umiarkowanych oraz zimnych warunkach.