Wybór obuwia trekkingowego dla dziecka

Dzieci już od najmłodszych lat mogą zostać zarażone pasją do górskich wędrówek. Kiedy dziecko jest już w stanie samodzielnie przejść całą trasę, wtedy należy wybrać dla niego pierwsze obuwie trekkingowe. Wybór należy uzależnić od rodzaju trasy oraz od warunków pogodowych.

Lekkie buty na letnie przygody

W cieplejszych miesiącach najlepiej jest wybrać letnie obuwie trekingowe, które pozwala na dużą wymianę wilgoci, co zapewnia wysokie uczucie komfortu w czasie pokonywania górskich szlaków. Lekkie obuwie trekkingowe często bywa wyposażane w przewiewne siateczki gwarantujące doskonałą wentylację, jednak stworzono je z myślą o suchych trasach.

Buty zimowe do zadań specjalnych

Ekspedycyjne buty określane jako trekkingowe i dedykowane dla najmłodszych są wysokie i posiadają wyściółkę, która gwarantuje doskonałą izolację termiczną stopy dziecka. Tego rodzaju obuwie dobrze usztywnia kostkę i zapobiega kontuzjom w czasie pokonywania bardziej wymagających szlaków. Podeszwy tych butów są natomiast projektowane w taki sposób, aby ograniczyć poślizg.

Oddychające i nieprzemakalne buty

Specjalna membrana gwarantuje nieprzemakalność obuwia, pozwalając jednocześnie na odprowadzanie wilgoci z wnętrza buta. Podobne działanie wykazuje także skóra naturalna, która zapewnia wymianę wilgoci, a po odpowiednim natłuszczeniu jest także w stanie skutecznie powstrzymywać wilgoć. Obuwie ze skóry wysokiej jakości jest również trwalsze i zapewnia wysoki komfort.