W jakie spodnie trekkingowe warto zainwestować

Aktywność na świeżym powietrzu  to coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wolnego czasu z rodziną albo ze znajomymi. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się trekking, czyli eksploracja górskich ścieżek turystycznych. Aby ta aktywność była bezpieczna, trzeba zadbać o odpowiedni ekwipunek i ubiór.

Spodnie do turystyki górskiej

 

Z łatwością można zaobserwować jak na przestrzeni ostatnich dwóch dekad znacznie zmieniła się moda górska. Jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku najczęściej spotkać można było turystów wychodzących w góry w jeansach oraz koszulach flanelowych. Taki ubiór był typowy zarówno dla początkujących piechurów jak i dla bardziej doświadczonych turystów. Rozwój technologii spowodował jednak, że obecnie wybór spodni trekkingowych jest ogromny i czasem ciężko jest zdecydować się na konkretny model.

Na co warto zwrócić uwagę?

 

Kupując spodnie trekkingowe (https://www.polarsport.pl/odzie/spodnie/spodnie-trekkingowe.html) należy uwzględnić w pierwszej kolejności ich rozmiar. Wiele osób decyduje się na zakup spodni trekkingowych o numer większych. Wówczas pozostaje nieco luzu i wędrówka w trudnym technicznie terenie jest łatwiejsza, gdyż spodnie nie krępują ruchów. Istotną kwestią jest także materiał spodni trekkingowych. Warto postawić na modele nieprzepuszczające wody, a także te, które wyposażone zostały w specjalistyczną oddychającą membranę odpowiedzialną za odprowadzanie potu. Kolor spodni w tym przypadku staje się sprawą drugorzędną.