Termos turystyczny – na co zwrócić uwagę?

Wakacje w pełni, a co za tym idzie, coraz więcej osób decyduje się na odpoczynek na świeżym powietrzu. Podczas wędrówek leśnymi traktami, na wyprawach rowerowych, spływach kajakowych czy na łowisku z rybami – wszędzie tam trudno jest obyć się bez łyka gorącej herbaty, zwłaszcza gdy zbliża się mroźny wieczór. Na taką wyprawę zawsze trzeba zabierać ze sobą odpowiedni termos turystyczny. Na co zwrócić uwagę wybierając termos?

Optymalna wielkość produktu

Wielkość termosu ma znaczenie zwłaszcza przy rajdach turystycznych, gdzie przez kilka czy kilkanaście dni na własnych plecach dźwiga się cały dobytek. Wówczas liczy się każdy gram. W takich przypadkach można przyjąć założenie, że najbardziej optymalny będzie termos o pojemności pół litra na osobę. Przy krótszych wypadach, zwłaszcza jeżeli uczestnikami są małe dzieci, warto zabierać ze sobą większe termosy (https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/termosy-naczynia-i-kubki.html).

Termos z kubeczkiem do picia

Warto jest wybrać taki model termosu, który w ramach zakrętki posiada kubeczek, z którego można pić. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność miejsca – nie trzeba brać ze sobą dodatkowego wyposażenia. Warto zwrócić uwagę na to, że niektórzy producenci idą o krok dalej – pod zakrętką umieszczają jeszcze jeden dodatkowy kubek, dzięki czemu z termosu może korzystać więcej niż jedna osoba. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli chce się herbatą poczęstować osobę, której zbyt dobrze się nie zna.