Skórzane buty w góry dla wymagających

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na skórzane buty w góry, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Obuwie skórzane w chwili obecnej są najlepszą alternatywą dla popularnych butów z membraną. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale buty wykonane z wysokiej jakości skóry, mogą pochwalić się doskonałą odpornością na wilgoć. Skóra naturalna doskonale chłonie wodę, dlatego też pamiętać należy o jej natłuszczeniu i odpowiednim impregnowaniu.

Porządna podeszwa

Wybierając buty w góry warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, ale również na podeszwy, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Sprawdzić należy nie tylko twardość podeszwy, ale również kształt bieżnika. Wyczynowe buty powinny posiadać bardzo sztywną podeszwę. Buty o dość twardej podeszwie bez żadnego większego problemu poradzą sobie nawet w przypadku bardzo twardej powierzchni. Elastyczne podeszwy sprawdzą się jedynie w przypadku łatwiejszych szlaków górskich, których pełno jest w Polsce.

Rozmiar buta ma znaczenie

Kluczem do sukcesu jest również to, aby wybrać odpowiedni rozmiar buta. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby buty w góry mierzyć zawsze z założonymi skarpetkami. Zaleca się, aby wybrać buty o ok. 0,5 cm większe niż nasza wielkość stopy. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto przymierzyć nową parę butów i trochę w niej pochodzić. Uważać należy przy zamawianiu butów online, gdzie niestety nie ma możliwości przymierzenia obuwia.