Nocleg na łonie natury

Nocleg na łonie natury ma wielu zwolenników. Biwak pod chmurką zapewnia niezapomniane wrażenia, uniezależnia od występowania na trasie schronisk czy hosteli, pozwala na dowolność w układaniu trasy podróży oraz niewątpliwie zmniejsza koszty całej wycieczki. Planując nocleg na świeżym powietrzu trzeba jednak zadbać o odpowiedni ekwipunek dający schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, chłodem czy owadami.

Najbardziej popularnym wyborem jest oczywiście namiot. Po jego rozbiciu tworzy zamkniętą przestrzeń, w której możliwy jest nocleg, a także bezpieczne przechowywanie innych przedmiotów. Namiot chroni przed deszczem, zazwyczaj posiada zamknięcie na zamek błyskawiczny, dzięki czemu utrudniony dostęp mają również owady. Wybierając namiot na piesze wycieczki trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wagę oraz rozmiary. Dobrze, żeby był jak najlżejszy, żeby nadmiernie nie obciążał plecaka, oraz po złożeniu zajmował jak najmniej miejsca.

Jeśli decydującą kwestią podczas wyboru schronienia na noc jest waga, warto rozważyć wybór płachty biwakowej. Kształtem przypomina ona śpiwór i chroni go przed deszczem. Dobrej jakości płachta biwakowa jest bardzo lekka, ma również dobre właściwości oddychające. Niestety, nie zapewnia ochrony pozostałemu ekwipunkowi. Do wyboru pozostaje jeszcze hamak, który niestety ma ograniczone zastosowanie, ponieważ do jego rozbicia potrzebne są drzewa.

Wybierając schronienie na nocleg na łonie natury, trzeba pamiętać o jego wadze, jak i funkcjonalności. Ekwipunek powinien być każdorazowo dostosowany do potrzeb.

Oferta sprzedażowa sprzętu turystycznego dostępna pod adresem: https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/aspiwory/p.html