Kurtki puchowe idealne na co dzień i w góry

Aby zaopatrzyć się w optymalną na nasze potrzeby odzież zimową, warto już teraz zacząć się rozglądać za odzieżą na tę najzimniejszą porę roku. W sklepach odzieżowych i sportowych już wkrótce pojawią się kolekcje zimowe. Im wcześniej zajrzymy do tych sklepów, tym większa szansa na zakup tego, co nam jest najbardziej potrzebne i co nam się spodoba. A jeśli mowa o odzieży zimowej, to jednym z najważniejszych elementów zimowego ubioru jest kurtka. Ostatnimi czasy jednymi z najbardziej popularnych są kurtki puchowe.

Puch jednym z najlepszych izolatorów ciepła
Choć naukowcy wymyślili wiele sztucznych materiałów, które dobrze izolują przed utratą ciepła przez człowieka, to puch naturalny jest wciąż niepobity pod tym względem. Natura wyposażyła ptactwo w coś, czego właściwości wykorzystuje również człowiek. Do produkcji kurtek puchowych używa się głównie puchu kaczego i gęsiego. Kurtki takie mają bardzo wysoki współczynnik przenikania ciepła i chronią nawet przed bardzo niskimi temperaturami.

Kurtki puchowe z puchu sztucznego
Naukowcy od lat pracują nad skopiowaniem tych nadzwyczajnych właściwości i produkują również puch sztuczny, który imituje właściwości naturalnego. Jednak wciąż kurtki puchowe na puchu naturalnym są cieplejsze. Ale do codziennego noszenia te wypełnione puchem syntetycznym nadadzą się świetnie. Szczególnie że stały się one bardzo modne i można je kupić w wielu fasonach, kolorach i rodzajach, zarówno męskie, jak i damskie.