Jaki plecak w góry?

Wybierając się na pieszą wycieczkę po górach, każdy turysta niemalże obowiązkowo jest wyposażony w plecak. Jest to kwestia wygody, ale również bezpieczeństwa – dzięki temu obie ręce są wolne i mogą służyć do asekuracji.

Plecak na górskie wycieczki powinny być przede wszystkim odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne oraz wytrzymałe – na szlaku nietrudno bowiem o zarysowania czy zadrapania. Dobrze, żeby plecak był wodoodporny – dzięki temu jego zawartość będzie chroniona nawet podczas ulewnego deszczu. Dobrze, żeby plecak sam w sobie był w miarę lekki. Równie ważny jest komfort użytkowania – plecak powinien być dobrze dopasowany, zapewniać wygodę użytkownikowi, a także posiadać system wentylacji pleców.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wybór plecaka kanken. Jest to model ponadczasowy, stworzony z myślą o ochronie kręgosłupa. Spełnia wszystkie kryteria dobrego plecaka w góry – jest lekki i wytrzymały, a przy tym wodoodporny. Doskonale sprawdzi się zarówno na górskich szlakach, jak i podczas miejskich wycieczek. Plecak kanken wybierają zarówno dorośli, jak i młodsi adepci turystyki. Tych drugich szczególnie urzeka jego ponadczasowy design – od czasu zaprojektowania niewiele się zmienił.

Plecak to nieodłączne akcesorium każdego turysty i wędrowca. Dobrze jest poświęcić chwilę na wybór tego jak najbardziej odpowiedniego, by potem cieszyć się z jego użytkowania przez wiele lat.

Plecaki turystyczne dostępne pod adresem: https://www.polarsport.pl/plecak-fjallraven-kanken-0.html