Jak przygotować dzieci na wycieczkę w góry

Zbliża się koniec roku szkolnego, a zatem czas szkolnych wycieczek klasowych, a także wyjazdów na kolonie. Na wszystkie tego typu okazje dzieci powinny być odpowiednio wyposażone, tak by mogły aktywnie korzystać ze wszystkich atrakcji na tego typu wyjazdach. Co powinno znaleźć się w plecaku dziecka właśnie wyjeżdżającego na wycieczkę w góry?

kurtki przeciwdeszczoweOdzież przeciwdeszczowa

Nawet jeżeli zapowiada się piękna pogoda, a dziecko jedzie dosłownie na jeden dzień w góry, do jego plecaka zawsze warto włożyć lekką kurtkę przeciwdeszczową. Kurtki przeciwdeszczowe powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego dziecka, bo pogoda w górach bardzo szybko się zmienia, czasami intensywna ulewa pojawia się dosłownie na kilka minut, a potrafi przemoczyć do suchej nitki. Dziecięce kurtki przeciwdeszczowe nie kosztują dużo, można tanio kupić je chociażby w hurtowniach sportowych.

Wygodne buty do chodzenia po górach

Ważny element wyposażenia to wygodne buty do chodzenia po górach. Dziecko nigdy nie powinno jechać w góry w trampkach czy adidasach. Nie jest to obuwie odpowiednie do chodzenia po górskich szlakach. Wygodne buty do górskich wędrówek można kupić chociażby w dyskontach sportowych, w których ceny są bardzo przystępne.

Odpowiednia bielizna

Ważna jest również odpowiednia bielizna, czyli taka, która została uszyta z bawełny, nie jest ozdobiona niepotrzebnie koronkami czy innymi elementami, które podczas ruchu mogą ocierać delikatną skórę dziecka. Dobrej jakości kurtki przeciwdeszczowe można odnaleźć na https://www.polarsport.pl/odzie/kurtki/kurtki-nieprzemakalne.html, świetna podstawa do górskich wędrówek.