Idziemy w góry zimą

Każdy miłośnik gór wie, że góry zimą to zupełnie inne doświadczenie niż przemierzanie tych samych szlaków w czasie lata. Zmianie ulegają nie tylko warunki, w których się podróżuje, lecz przede wszystkim okoliczności i widoki im towarzyszące. Podziwiając zimową stronę gór, nie można zapominać o tym, że taka wyprawa wymaga zupełnie innego przygotowania.

Co należy posiadać?

raki półautomatyczne

Oprócz standardowego górskiego wyposażenia, które niezbędne jest o każdej porze roku, zimowe wyjście w góry wymaga kilku dodatkowych zabezpieczeń. Kluczowe w tym wypadku jest zadbanie o to, aby właściwie zabezpieczyć swoje ciało przed wyziębienie. Z tego powodu polecana jest nie tylko gruba kurtka, lecz przede wszystkim bielizna termoaktywna, która będzie chroniła ciało znacznie bardziej przed wychłodzeniem.
Oprócz tego należy pamiętać o tym, że w czasie zimy nie wystarczą zwykłe buty, choćby były najlepsze. Niezbędne będzie dodatkowe zastosowanie raków. Poleca się wybranie np. modelu raków półautomatycznych.

Dlaczego warto wybrać raki półautomatyczne?

Dlaczego właśnie ten model raków warto wybrać? Najważniejszym powodem jest ich największa uniwersalność i łatwość zakładania i dostępność w sklepach jak https://www.polarsport.pl/wspinaczka/raki.html. Do takiego modelu raków nie jest wymagane posiadane specjalnego obuwia, które będzie posiadało wyprofilowania do bardziej zaawansowanego modelu raków, a dodatkowo ich zakładanie będzie nadal bardzo szybkie wygodne. Kupując raki półautomatyczne, zyskuje się zatem bezpieczeństwo i stabilność, bez narażani się na większe koszta.