Garmin Fenix – sportowy zegarek przyszłości

Fenix to linia zegarków multisportowych Garmin, która wyznacza nowe standardy dla tego rodzaju gadżetów. Projektanci wyznaczyli sobie cel – ten zegarek miał być jedynym gadżetem, którego aktywna osoba potrzebuje w czasie biegu, przejażdżki rowerowej lub podczas każdej innej aktywności.

Cały świat w zasięgu ręki

Jak przystało na markę Garmin, do pamięci zegarka fabrycznie wgrane zostały wysokiej jakości, kolorowe mapy, do których użytkownik ma ławy dostęp, dzięki przemyślanej ergonomii wyświetlacza. Zapisane w systemie mapy każdego dnia wzbogacane są przez trasy pokonywane przez użytkowników na całym świecie.

Ręka na pulsie

Zegarek Garmin model Fenix 2 nie potrzebuje dodatkowych pulsomierzy, ponieważ do precyzyjnego pomiaru tętna wystarczy czujnik wbudowany w noszony na nadgarstku zegarek. To rozwiązanie pozwala na wygodne monitorowanie wszystkich pomiarów fizjologicznych oraz dokładne śledzenie aktywności. Motywacji dodają natomiast statystki o własnych postępach. Zegarek to również poręczny odtwarzacz muzyczny, który pozwala także na dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Wygląd na czasie

Minimalistyczny projekt zegarka prezentuje się świetnie nawet w czasie jego codziennego użytkowania. Dodatkowe możliwości personalizacji zostały zapewnione przez przyjazne użytkownikowi oprogramowanie, a także przez system szybkiej zmiany paska zegarka. Odporna na uszkodzenia mechaniczne i na wilgoć konstrukcja zegarka gwarantuje natomiast jego trwałość.