Czym charakteryzują się buty aku?

Buty trekkingowe są niezbędnym wyposażeniem dla każdego miłośnika chodzenia po górach. Trudno wyobrazić sobie przyjemną wycieczkę bez właściwego obuwia. W najlepszym wypadku skończy się to obtarciami, w najgorszym – kontuzją. Buty aku mają szereg cech, które wyróżniają je na tle innych modeli. Które z nich są najważniejsze?

Twardość podeszwy

Buty trekkingowe mają różną twardość podeszwy. Jedne są mięciutkie i nadają się do chodzenia po miękkich podłożach. Dają poczucie, jakby szło się boso. Inne buty mają twardą podeszwę, której nie mogą uszkodzić żadne kamienie, czy skały. Liczy się też bieżnikowanie podeszwy. Wszystkie buty trekkingowe mają głęboki bieżnik. Oczywiście, im bardziej terenowe modele, tym wyższy jest bieżnik. Ściera się on w czasie użytkowania. Kupując buty trekkingowe o wyższym bieżniku, będziemy mogli cieszyć się nimi dłużej.

Membrany

Buty aku najczęściej są wyposażone w membranę. Są to specjalne materiały, które zapewniają stopie właściwą wentylację przy maksymalnej wodoodporności. Oczywiście, buty aku to nie są kalosze. Nie należy wykorzystywać ich do długotrwałego chodzenia po kałużach. Membrany zapewniają jednak, że deszcz lub wilgotna nawierzchnia nie przemoczą butów. Membrany odprowadzają wilgoć z wnętrza buta. Ta sama technologia jest zastosowana przy produkcji odzieży oraz butów motocyklowych. Obecność warstwy membranowej jest kluczowa dla komfortu użytkowania obuwia.

Buty sportowe w ofercie sklepu PolarSport pod adresem: https://www.polarsport.pl/aku.html