Ciekawe akcesoria do namiotów

Okazuje się, ze wybranie namiotu to dopiero połowa sukcesu do zapewnienia sobie komfortowego noclegu w terenie. Przydatne bywają też bowiem różnego rodzaju akcesoria do namiotu. Które z nich są warte uwagi?

Linki odblaskowe oraz elastyczne linki naciągowe
To bardzo ciekawe akcesoria do namiotów. Dzięki nim namiot o wiele łatwiej jest odnaleźć po zmroku  np. podczas biwakowania w lesie. Kolejnym przydatnym elementem są elastyczne linki naciągowe, które sprawdzają się w każdych warunkach, nawet przy silnym wietrze. Dzięki nim skutki silnego uderzenia wiatru są zredukowane. Poza tym niektóre linki mogą jednocześnie być odblaskowe.

Przyrząd do wyciągania śledzi i szpilek
Szpilki i śledzie są potrzebne do tego, aby konstrukcja namiotu stabilnie trzymała się podłoża. Problem niekiedy jest jednak z ich wyciągnięciem ręczny. Dlatego też warto mieć przy sobie specjalny przyrząd przeznaczony właśnie do tego celu. Dzięki niewielkiemu i specjalnie profilowanemu hakowi ze stali czynność ta jest o wiele łatwiejsza.

Półka namiotowa|
W namiotach jest niewiele miejsca. Dlatego też każde rozwiązanie na zwiększenie jego powierzchni jest wskazane. Ciekawym pomysłem jest na przykład półeczka do namiotu. Zawiesza się ją pod sufitem namiotów typu igloo. Wykonana jest z siatki i posiada niekiedy zasuwaną kieszonkę na drobiazgi różnego rodzaju. Montowana jest w łatwy sposób za pomocą kilku linek (zwykle czterech).